simanovci.rs

Пројекат 2: Потресивање и кречење липа код парка

Све оно што видимо око себе и осетимо на својој кожи, а смета нам. Хајде да заједно то поправимо.

Порукаод Šimanovčan » Суб Јун 16, 2012 2:53 pm

Драги пријатељи,

Пошто видимо да нас хвалите за први пројекат, ми са портала шимановци.срб смо направили договор да наставимо и даље са пројектима у нашем селу. То је нека врста добровољног рада и све је на бази волонтерства. Сви који желе да се укључе нека нас прате на нашем форуму и сазнаће када и где се одржава следећа акција. Решили смо да следећег петка (22.јун 2012.) реализујемо наш други пројекат. Наиме, приметили смо да су липе у дрвореду поред парка у веома лошем стању. Препуне су рајснадли и кламерица од разноразних реклама и огласа који се постављају на њих. Решили смо да их све повадимо. Такође смо приметили да су гране исувише ниско па се ивицом шеталишта које је до улице скоро и не може проћи. Те гране ћемо лепо да поткрешемо а након тога да сва стабла превентивно заштитимо кречом и тако спречимо долазак мрава и вашију на њих.

Да резимирамо:

време петак 22. јун 2012. године,
место: парк,
алат: четке, маказе за сечење грана, клешта, мердевине,
материјал: гашени креч.

Поред овога, наравно, потребна је и добра воља људи који желе да помогну. Свака помоћ људска и материјална је добродошла. Чекамо Вас
Šimanovčan Није на вези

Поруке: 292
Придружен: Нед Апр 24, 2011 9:13 pm

Порукаод Ulicni hodac » Суб Јун 16, 2012 8:49 pm

Ево пар фотки тренутног стања. Има милион кламерица.Нема нешто пуно да се поткресује. Ако будемо имали више канти поделимо се по двоје и брзо ће ићи, а биће много лепо и корисно :-D

Слика

Слика

Слика

Слика
Ulicni hodac Није на вези

Корисников грб

Поруке: 132
Придружен: Пон Апр 25, 2011 12:03 am
Место: Simanovci

Порукаод Ulicni hodac » Суб Јун 16, 2012 8:51 pm

И да, умало да заборавим песму

Youtube Video ACycuj2BBjE

Корисников грб

Порукаод Šimanovčan » Суб Јун 16, 2012 10:27 pm

хаха Липе цвату. Браво.
Šimanovčan Није на вези

Порукаод Ulicni hodac » Пет Јун 22, 2012 11:52 pm

Ево да напишем коју о данашњој акцији. Надам се да ће бити слика ускоро.

Акција је прошла врло успешно, али не и брзо као што сам очекивао, било нас је баш мало, а и неки
који су били нису могли дуго да се задржавају. Елем, урађена је комплетна страна преко пута цркве.
Повађене су кламерице, поткресано је све, одсечене су гране које су суве и које су ишле ка бандерама
и окречено је свако дрво. Делује мало, али било је доста посла. Поменуо бих и људе који су данас били да
помогну: Свештеник Жељко, Јовица Зуке, Мирко Вучковић, Марко Радивојевић,Немања и Јован Војкић,
Лазар Ђурић. Немања Чучковић, Валентина Стојановић, Урош Рељић и ја (Милош Рељић). Извињавам
се ако сам некога изоставио, иначе нису се сви дуго задржавали.
Разлика је огромна, парк сад баш делује уређено. Остало је да се уради и са друге стране пута, колико сам
схватио то ће бити следећег петка.
Идемо даље :ymapplause:

Корисников грб

Порукаод Šimanovčan » Суб Јун 23, 2012 10:52 pm

Група мала али одабрана. Ја сам оправдано изостао али сам ту следећег петка. Морамо мало разгласити по фејсу јер овај форум баш нешто слабо посећују. :(
Šimanovčan Није на вези

Порукаод Šimanovčan » Сре Јун 27, 2012 1:54 pm

Петак, 29. јун 2012. године. Наставак акције поткресивања грана и крећења липа али сада са друге стране улице. Дођите да се дружимо, зезамо и урадимо нешто лепо.
Šimanovčan Није на вези

Порукаод Vaxter » Сре Јун 27, 2012 6:52 pm

Ja sam stigao, ali tek nakon što su se svi razišli.
Stastanak se odužio.
Zatekao sam samo popu i mnogo lepši centar. :)
Vaxter Није на вези

Корисников грб
Site Admin

Поруке: 106
Придружен: Пет Апр 01, 2011 6:25 pm
Место: Шимановци

Порукаод Šimanovčan » Пет Јун 29, 2012 11:57 am

Danas nastavak. Drugi deo. Dodjite.
Šimanovčan Није на вези

Порукаод Ulicni hodac » Пет Јун 29, 2012 11:59 pm

Пројекат је завршен :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

Нажалост опет јако мало људи, али се лепо и брзо радило. Није било посла за поткресивање као са друге стране али је затио било милион кламерица. Чекамо слике :)

Корисников грб

Следећа

Повратак на Пројекти сајта: Трн у оку

Ко је на вези

Корисника прегледа овај форум: Нема регистрованих корисника и 0 госта

design & development 
by neospindle.com 
all rights reserved